V Pieszy Rajd Mikołajkowy

W środę, 12 grudnia 2018 roku ponad 30 osób uczestniczyło w V Pieszym Rajdzie Mikołajkowym. Jego trasa na najwyższe wzniesienie Wielkopolski – Kobylą Górę prowadziła z Bralina przez Lipnik i Czermin. Po raz piąty na „Kobyłkę


Rankiem wyruszyliśmy z dziedzińca gimnazjum pod eskortą policji. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy dębach bralińskich, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wyruszyliśmy w dalszą drogę lasem w kierunku Czermina. Podczas wędrówki od czasu do czasu towarzyszyło nam słońce. W Czerminie Rada Rodziców zafundowała wszystkim krótką przerwę na żurek i drożdżówki. Później rozpoczęła się niezwykle urozmaicona dalsza wędrówka na szczyt Kobylej Góry. Ostatni etap wiódł przez wąwóz przy „Samotni”. Kiedy dotarliśmy do wzgórza, czekała na nas niespodzianka w postaci ogniska i ciepłych kiełbasek z grilla.
Dziękujemy młodzieży za cudowną postawę od pierwszego do ostatniego kilometra, a rodzicom za to, że wspierają nas w promowaniu zdrowego stylu życia. Było ciekawie i wesoło, a to co przeżyliśmy po drodze, zapadnie nam w pamięci na długo. Wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania rajdu – Radzie Rodziców, Urzędowi Gminy Bralin i uczestnikom – bardzo DZIĘKUJEMY!