Tym razem… trójkołowiec

Na zajęciach technicznych w klasach trzecich gimnazjalnych uczniowie realizują projekt techniczny. W tym roku po raz pierwszy będzie to… pojazd samojezdny z napędem. Kilka lat z rzędu młodzież budowała elektronicznego owada, którego czułki świeciły diodami LED.

Od końca września 2017 r. uczniowie ostro zabrali się do pracy, wykonując poszczególne podprojekty pod nadzorem Jerzego Liebnera, nauczyciela zajęć technicznych. Pierwsze lekcje poświęcone były zagadnieniem szeroko rozumianego doradztwa zawodowego.

Powstały już niektóre części pojazdu, a mianowicie – prowadnice lewa i prawa oraz ścianka przednia, rozpoczęto prace nad ścianką tylną. Należy podkreślić, że wszystkie potrzebne narzędzia uczniowie mają do dyspozycji w szkole w skrzynkach narzędziowych, które są na zapleczu sali nr 8, w budynku nr 2.

Zaangażowanie uczniów jest bardzo duże, co widać na załączonych zdjęciach, a efekt końcowy zapowiada się bardzo ciekawie. Należy dodać, że dziewczęta nie ustępują chłopakom i bardzo dobrze radzą sobie przy różnego typach pracach ręcznych: piłowania, szlifowania, wiercenia.