Trzecioklasiści zmierzyli się z matematyką

15 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. Celem rywalizacji jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, wdrażanie do uważnego analizowania i rozwiązywania zadań tekstowych oraz integrowanie społeczności szkół podstawowych i wyłonienie Gminnego Mistrza Matematyki wśród uczniów klas trzecich.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bralinie i Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej. Nad jego przygotowaniem i przebiegiem czuwała Anna Jamroży-Pruban. Dodatkowo przy organizacji konkursu pomocą służyły: Karolina Gaweł i Katarzyna Albert.

Reprezentację SP w Bralinie stanowili: Mateusz Grześkowiak i Jakub Misiak z kl. 3 a, Bruno Gaweł i Alicja Rusajczyk z kl. 3 b, Nikodem Gnitecki i Pola Krawczak z kl. 3 c, Norbert Głębocki i Filip Zwak z kl. 3 d. Z kolei ZS reprezentowali: Tatiana Krowiarz, Maja Zagrobelna, Patryk Młot i Daniel Nowakowski.

W wyniku rywalizacji laureatami konkursu zostali: I miejsce – M. Grześkowiak z SP Bralin, opiekun: Agnieszka Kozioł-Zmyślona; II – P. Młot, III – D. Nowakowski – obaj z ZS Nowa Wieś Książęca, opiekun: Elżbieta Grzemba.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Bralin. Wręczyli je: dyrektor Szkoły Podstawowej w Bralinie Adam Pruban oraz kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu, Promocji Gminy Sławomir Bąk. Ponadto najlepszym matematykom wręczono nagrody dodatkowe. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zadania z konkursy: konkurs matemat kl 3.odt