Święto Pieczonego Ziemniaka w Szkolnym Kole Krajoznawczo -Turystycznym

26 października 2022 r. z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka” członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego wybrali się do “Sportowej Osady na Wzgórzu” w Czerminie.

Przed opuszczeniem Bralina młodzież odwiedziła groby zasłużonych pracowników szkoły oraz zasłużonych dla ziemi bralińskiej na nowym i przykościelnym cmentarzu.

W Czerminie – przy rozpalonym ognisku oczekując na pieczone ziemniaki z kociołka zapoznaliśmy się z polską tradycją „wykopków”. Po pysznym jedzeniu i kilku dokładkach mieliśmy czas na relaks. Ponieważ pogodę mięliśmy wymarzoną mogliśmy wykorzystać potencjał sportowej osady w Czerminie

Wszystkim współorganizatorom tegorocznego Święta Pieczonego Ziemniaka bardzo dziękujemy za wspólną integrację. Szczególne podziękowania ślemy do Sołectwa Czermin (pana Andrzeja Jędrzejaka) oraz Sołectwa Gola (do pani Justyny Kabot) za bezinteresowną pomoc. Piekarni „Pawełek” z Bralina dziękujemy za sponsoring słodkości.

Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domów. Październikowa wycieczka zakończyła tegoroczny sezon rowerowy. Z pewnością wrócimy do Czermina na kolejne święto za rok!