Święto Drzewa

11 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Drzewa. W tym dniu została zorganizowana akcja sadzenia drzewek. W przedsięwzięcie zostali zaangażowani wszyscy uczniowie klas 0-8 wraz z wychowawcami.

Przed rozpoczęciem pracy zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, gdzie Pani Hanna Kutarba z Nadleśnictwa Syców przeprowadziła pogadankę na temat znaczenia drzew dla ludzi i zwierząt oraz prawidłowego sadzenia drzew. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wyznaczone miejsca, gdzie posadzili swoje drzewka. Zasadzenie drzewek to dopiero początek – czeka nas jeszcze sporo pracy i wysiłku, żeby z małych sadzonek wyrosły piękne drzewa. Będziemy musieli je podlewać i pielęgnować. Wiosną sprawdzimy efekty pracy poszczególnych klas.

Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Miejmy nadzieję, że będzie w naszej szkole początkiem nowej tradycji.

Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Gminy Bralin oraz Nadleśnictwu Syców za ofiarowane sadzonki oraz pomoc w zorganizowaniu całej akcji.