„Święta Pieczonego Ziemniaka”

Szkolni turyści – sympatycy rowerowych wypraw – wybrali się na rajd rowerowy z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Cykliści przejechali w piątek 29 października 2021r. trasę ok. 25 km przez Tabor Mały, Lipnik, Tabor Stary do Czermina.

Po drodze uczestnicy odwiedzili obelisk w Lipniku poświęcony Księdzu Prałatowi Janowi Ćwiejkowskiemu oraz udali się do opuszczonej osady Tabor Stary.Tam zapoznali się z historią tego miejsca.

W Czerminie – przy rozpalonym ognisku oczekując na pieczone ziemniaki z kociołka zapoznaliśmy się z polską tradycją „wykopków”. Po pysznym jedzeniu i kilku dokładkach mieliśmy czas na relaks. Ponieważ prognozy pogody sprawdziły się idealnie, bo dzień ten był kolejnym dniem złotej polskiej jesieni, mogliśmy wykorzystać potencjał “Sportowej Osady na Wzgórzu” w Czerminie.

Wszystkim współorganizatorom tegorocznego Święta Pieczonego Ziemniaka bardzo dziękujemy za wspólną integrację. Szczególne podziękowania ślemy do Sołectwa Czermin (pana Andrzeja Jędrzejaka) oraz Sołectwa Gola (do pani Justyny Kabot) za bezinteresowną pomoc. Piekarni „Pawełek” z Bralina dziękujemy za sponsoring słodkości.

Październikowa wycieczka zakończyła tegoroczny sezon rowerowy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że odkrywanie zakątków małej ojczyzny i … wyciąganie młodzieży ze szkoły to nasza specjalność.