Światowy Dzień Pluszowego Misia w Ib

Każdy z nas wie, że najlepszym przyjacielem dziecka jest pluszowy miś. Od wielu wielu lat pluszaki te są ulubionymi zabawkami dzieci na całym świecie. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku – na cześć prezydenta Teodora Roosevelta, który podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka. Maskotka została nazwana “Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Od 2002 roku, 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej właśnie okazji, w piątek 23 listopada uczniowie klasy Ib przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszowe maskotki.

Po przekroczeniu progu klasy, każdy już wiedział, że to będzie szczególny dzień. W całej sali królowały misie. Ogromne, puchate i milutkie maskotki rozsiadły się wygodnie w szkolnych ławkach i na dywanie. Misiaczki pojawiły się też w formie dekoracji okiennych.

Wychowawczyni, pani Ilona Wojtysiak, opowiedziała dzieciom o istocie tego święta i zaprosiła je do opowieści o swoich maskotkach. W tym dniu na uczniów klasy Ib czekała jeszcze jedna niespodzianka. Były to ogromne, tekturowe zamki. Zadaniem dzieci było pomalowanie ich według własnego pomysłu. Zabawy było co niemiara, a uśmiechy gościły na twarzach dzieci i pań jeszcze długo po zakończeniu zajęć.

Duże podziękowania należą się rodzicom uczniów klasy Ib za organizację niespodzianki.