Spotkanie z sierżantem Pyrkiem

24 listopada 2022 r.  dzieci z grup 0a, 0b i 0c  odwiedzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie: mł. asp . Michał Jurowicz, st. sierż. Piotr Gola w asyście sierżanta Pyrka, maskotki wielkopolskiej policji. Dzieci przywitały zaproszonych gości owacją.

,,Zerówkowicze’’ mieli okazję porozmawiać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku, prawidłowym zachowaniu na przejściu dla pieszych oraz o tym, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

W ramach tego spotkania została poruszona jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, a także do kogo należy się zwrócić w sytuacji zagrożenia.
Nie zabrakło również rozmów o tajnikach policyjnej pracy. Policjanci odpowiadali też na mnóstwo pytań zadawanych przez przedszkolaków. Było bardzo miło i wesoło. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością podstawowych zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

Czas upłynął bardzo szybko. Sierżant Pyrek musiał wracać. Czekają na niego inne dzieci.
Wizytę maskotki wielkopolskiej Policji upamiętniliśmy wspólnymi zdjęciami.

autor: Roksana Semba