Spotkanie z panią Wiolettę Piasecką

7 listopada 2016 r. Biblioteka Publiczna w Bralinie zaprosiła uczniów naszej szkoły na niezwykłe spotkanie z p. Wiolettą Piasecką – autorką ponad 40 baśni i bajek zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży. W dorobku pisarki znajdują się również dwie biografie poświęcone Hansowi Christianowi Andersenowi i Faustynie Mokrzyckiej.

W spotkaniu uczestniczyli wybrani uczniowie, którzy w październiku w szkolnej bibliotece wypożyczyli najwięcej książek. Wyróżnienie otrzymała klasa III c, III a i III d.

Podczas wizyty naszego gościa, dzieci miały okazję wsłuchać się w fragment książki „Zasłużyć na fiołki”, która była nawiązaniem do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Następnie autorka zachęciła dzieci do wspólnej zabawy w bajkowe zagadki. Każdy w nagrodę otrzymał wróżbę, która wywołała wiele uśmiechów na twarzach najmłodszych uczestnikach. Ciekawym punktem było również odegranie teatrzyku z maskotkami, w wykonaniu samej autorki i trzecioklasistów. Ale to nie koniec atrakcji, uczniowie mogli się zmierzyć ze znakomitym znawcą piłki nożnej. Chłopcy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w pasję autorki. Chętnie słuchali ciekawostek piłkarskich, ale i odpowiadali na zagadki. Dodatkową motywacją dla dzieci były książki, które autorka rozdawała najlepszym znawcom piłki nożnej. Na koniec z uśmiechem na twarzy bajkopisarką odpowiadała na nurtujące dzieci pytania. Uczniowie byli zaciekawieni osobą pisarki, czego dowiodły zadawane przez nich pytania, kończące spotkanie.

Po spotkaniu trzecioklasiści mieli możliwość zakupienia książki autorstwa p. Wioletty Piaseckiej wraz z dedykacją i jej autografem. Spotkanie było niezwykłą przygodą dla uczniów i pisarki. W nagrodę za wiedzę, zaangażowanie w spotkanie oraz umiejętność poprawnego zachowania się, biblioteka otrzymała plakaty dla wiernych czytelników p. Wioletty Piaseckiej. Z uśmiechem na twarzy będziemy wspominać niezwykłe chwile spędzone z pisarką.