Spokojnie, to tylko ćwiczenia 

W czwartek, 23 maja br. po godzinie 10.00 w naszej szkole niespodziewanie rozległ się inny niż zazwyczaj sygnał dźwiękowy: trzy następujące po sobie dzwonki. Był to alarm wzywający uczniów i pracowników do opuszczenia budynków, w których się znajdowali. Tak rozpoczęła się ewakuacja. Na szczęście próbna. Mimo że dla dzieci i dorosłych była ona zaskoczeniem, wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Nie było paniki.  

Trening z udziałem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bralin, a także PPSP w Kępnie z pewnością był dla dzieci nie lada przeżyciem, ale też okazją do zdobycia wiedzy, która w sytuacji zagrożenia może ocalić zdrowie, a nawet życie.  

Na zakończenie uczniowie najmłodszych klas rozmawiali ze strażakami, oglądali wyposażenie wozów bojowych, a nawet włączyli syrenę alarmową!  

Warto dodać, że akcją na terenie szkoły dowodził asp. sztab.  Krzysztof Banaś, towarzyszył mu komendant gminny ZOSP RP w Bralinie Wojciech Tomaszewski, a całość nadzorował zastępca dowódcy kępińskiej JRG PPSP kpt. Maciej Drab.