Śladami Kopernika- wycieczka do Torunia kl. VIb 

W dniach 11 – 12. 05. 2023 r. uczniowie klasy 6b wraz wychowawcami p. Katarzyną Biziak oraz p. Bożeną Bojanowską uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Celem wyprawy było poznanie miejsc związanych z patronem naszej szkoły- Mikołajem Kopernikiem. 

Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania centrum Torunia. Spacer z panią przewodnik dostarczył nam wielu informacji na temat przeszłości miasta, pogłębił wiedzę o patronie i miejscach szczególnie mu bliskich. Odwiedziliśmy m.in.: Rynek Staromiejski, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, a także dom, w którym się urodził. Ponadto, dotarliśmy do Krzywej Wieży czy Bramy Żeglarskiej. 

Następną atrakcją było Muzeum Żywego Piernika, gdzie młodzież mogła zapoznać się z tajnikami wykonania pierników i historią tychże słodkości. Szóstoklasiści własnoręcznie wykonali także toruńskie specjały. 

Kolejny dzień przyniósł również wiele niespodzianek. Rozpoczęliśmy go od zwiedzania Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”, gdzie uczniowie mogli oglądać wystawy interaktywne z wielu dziedzin, takich jak fizyka, astronomia, biologia czy muzyka. Zabawa dostarczyła nam pozytywnych emocji ale także poszerzyła naszą wiedzę. 

Niemniej ciekawą atrakcją okazała się wizyta w toruńskim Planetarium. Mogliśmy tam obejrzeć „gwiezdny spektakl”. 

Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek. 

Czas szybko płynął….. i już była pora wracać do domu. Zapamiętamy te wspólnie spędzone chwile na długo, a Toruń na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy. Podróż do domu upłynęła nam w miłej atmosferze. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła na integrację młodzieży. 

Katarzyna Biziak