Sadzimy drzewa

24 października odbyła się w naszej szkole akcja sadzenia drzew. W przedsięwzięcie zostali zaangażowani uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami.

Przed rozpoczęciem pracy zebraliśmy się na boisku szkolnym, gdzie Pani Małgorzata Krzak z Urzędu Gminy Bralin przeprowadziła krótką pogadankę na temat znaczenia drzew. Opowiedziała też o gatunku, który mieliśmy posadzić, czyli brzozie pożytecznej Doorenbos. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wyznaczone miejsca, gdzie dowiedzieli się jak prawidłowo posadzić drzewa.  Każda klasa otrzymała od Urzędu Gminy Bralin swoją sadzonkę brzozy. Kopanie dołków w trawie nie jest takie proste, dlatego pomoc zaoferowali panowie woźni. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do pracy. Swoje drzewko przy parkingu szkolnym posadzili także członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zasadzenie brzóz to dopiero początek – czeka nas jeszcze sporo pracy i wysiłku, żeby z małych sadzonek wyrosły piękne drzewa. W przyszłości będą domem dla ptaków, dla nas miejscem edukacji przyrodniczej, cieniem podczas upałów.

Sadzenie drzew jest jednym z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.