Równać szanse

Kiedy w sobotni poranek nasi rówieśnicy leżeli w łóżkach, to my, jako grupa projektowa pod nazwą ,,Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowaliśmy dalsze zadania projektowe. 24 marca 2018 r. w świetlicy “Tęcza” w Bralinie uczestniczyliśmy w kilkugodzinnym szkoleniu z animacji i integracji. Trenerki: Beata Skowrońska i Justyna Zawieja pokazały nam, jak świetnie możemy się bawić, poznawać, tworzyć. Zajęcia integracyjne poprawiły nasze relacje, wzajemnie otwieraliśmy się przed innymi i głębiej się poznawaliśmy, wspólne przeżywaliśmy zdarzenia, udzielaliśmy wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu zadań, problemów, pracowaliśmy nad wzmacnianiem szacunku do siebie, a najbardziej pogłębialiśmy wiedzę o sobie (zdobywanie doświadczenia poprzez poruszanie emocji i umysłu). Zabaw i zadań było wiele – poznaliśmy swoje imiona, porównując się do owoców i warzyw, cech charakteru, przygotowaliśmy ogłoszenia o naszym projekcie, nowe oferty, ruch grupy, animację z balonami (grupa męska okazała się najbardziej uzdolniona), uczestniczyliśmy w zabawie na bezludnej wyspie – to ćwiczenie podobało nam się najbardziej – mogliśmy z sobą zabrać ulubione przedmioty, wymyśleć, do czego będą służyć, ale cały czas myśleliśmy o projekcie. Była też chwila na zastanowienie się nad “strachami” w projekcie, które możemy wrzucić do kapelusza i o nich pogadać z koordynatorem. Dziewczyny zadbały o nasze żołądki, serwując przepyszne kanapki.

Teraz wiemy, jak odczuwać pozytywne emocje z całą grupą, jak wierzyć we własne siły i możliwości – w grupie wszystko jest możliwe!

Postanowiliśmy, że spróbujemy napisać wniosek do konkursu specjalnego organizowanego przez program “Równać Szanse” pn. “100-lecie odzyskania Niepodległości” i już na sportowo się za niego bierzemy.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.