Rowerowa majówka szlakiem do Mikorzyna

W Szkolnym Kole Krajoznawczo -Turystycznym stało się już tradycją, że majówki spędzamy na szlakach rowerowych. W dniu 17 maja 2024 roku celem naszej wyprawy było sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, ale po drodze zwiedziliśmy wiele urokliwych miejsc.

Naszym przewodnikiem była pani Agnieszka Czarnasiak – Szydłowska. Podczas pierwszego przystanku przybliżyła nam historię Mielęcina. Poznaliśmy historię dworu Masłowskich oraz karczmy Weroniki Masłowskiej, porównaliśmy teraźniejszość ze starymi fotografiami.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Pomnik Powstańców Wielkopolskich w Korzeniu. To symboliczne miejsce upamiętnia bohaterów walk o niepodległość Polski. Po odpoczynku kontynuowaliśmy naszą podróż do Mikorzyna, ciesząc się pięknem okolicy i atmosferą spokoju, jaka towarzyszyła nam na trasie. Po zwiedzeniu sanktuarium udaliśmy się w drogę powrotną przez Kępno i Osiny do Bralina.

Wyprawa była bardzo udana. Na pewno zapamiętamy magię lokalnych miejscowości oraz bogatą historię naszej małej ojczyzny.