Ratować życie każdy może… i duży i mały…

We wtorek 14 września 2021 br. już od samego rana w budynku nr 1 Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie odbyły się szkolenia uczniów dla klas 6 – 8 z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Trwały one blisko 6 godzin, ale warto było to zobaczyć i przejść…

Prelegentem wydarzenia był Pan Miron Leśniarek – certyfikowany ratownik medyczny. Każda klasa aktywnie spędziła godzinę lekcyjną na: słuchaniu, oglądaniu, a zwłaszcza na ćwiczeniach praktycznych pod czujnym okiem instruktora.

Uczniowie zostali zapoznani ze sposobem reagowania na zagrożenia życia ludzkiego wynikające z braku oddechu czy też krążenia.

Wykład i pokaz Pana Mirona był zachętą do ćwiczeń praktycznych uczniów na „fantomach” oraz na kolegach i koleżankach z grupy, którzy „pozorowali” osoby poszkodowane.

Umiejętność zastosowania reanimacji krążeniowo – oddechowej czy użycia defibrylatora AED dla uczniów bezcenna.

Po tylu godzinach pracy nasz instruktor był wyczerpany, ale pełen uśmiechu i zadowolenia, gdyż „nasi” uczniowie nabyli, konkretną wiedzę i umiejętności i będą wiedzieć, jak się zachować w sytuacji, gdy inna osoba będzie potrzebowała pomocy przedmedycznej.

Zapraszamy na fotorelację ze szkolenia.