Rajd Mikołajkowy

Aż 70 osób wzięło udział w VII Rajdzie Mikołajkowym, który 7 grudnia 2022 r. ruszył z dziedzińca Szkoły Podstawowej w Bralinie na szczyt Kobylej Góry.

Organizatorem VII Pieszego Rajdu Mikołajkowego było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. Trasa rajdu prowadziła, jak co roku, przez Tabor Mały, leśniczówkę Czermin, Czermin na szczyt Kobylej Góry. W roku Wandy Rutkiewicz uczestnicy projektu „Z buta – śladami Wandy Rutkiewicz” wędrowali na wielkopolski Mount Everest aby uczcić Jej pamięć.

W Czerminie Rada Rodziców zafundowała nam krótką przerwę na żurek i pączki, a pan leśniczy Przemysław Woźniak zadbał o rozpalenie ogniska. Później rozpoczęła się niezwykle urozmaicona dalsza wędrówka na szczyt Kobylej Góry. Ostatni etap wędrówki odbył się wąwozem przy „Samotni”. Kiedy dotarliśmy do wzgórza, czekała na nas niespodzianka w postaci ogniska i ciepłych kiełbasek z grilla.

Pogoda jak zwykle nam dopisała – było i słońce, a w czasie zdobywania wzniesienia prószył śnieg. Po posiłku wszyscy ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Był też czas na sesję zdjęciową z rajdowymi przyjaciółmi.

Młodzieży dziękujemy za to, że rajd po raz kolejny spotkał się z niezwykle licznym, ciepłym i serdecznym przyjęciem. Wasza obecność i postawa była potwierdzeniem, że było warto!

Wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania rajdu – nauczycielom, Radzie Rodziców, Urzędowi Gminy w Bralinie, Komendzie Policji w Bralinie, Nadleśnictwu Syców – bardzo DZIĘKUJEMY!