Przeżyłam z Tobą tyle lat

9 listopada jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną dla Jubilatów z naszej gminy podczas uroczystości organizowanej z okazji 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego “Złotych Godów”.

 

50 lat minęło od tej uroczystej chwili,
gdy w kościele przysięgę młodzi sobie złożyli.
Ksiądz stułą miłości związał Wasze dłonie,
Ty przysięgę składałeś ukochanej żonie.
Dziś w 50 rocznicę tego święta,
przysięgę sprzed laty Wasze serce pamięta.

Tymi słowami uczniowie klasy 2 b i 2 c pod kierunkiem pani Ilony Wojtysiak i pani Izabeli Długowskiej-Hanas przywitali Szanownych Jubilatów oraz zaproszonych gości, którzy po części oficjalnej, czyli po odznaczeniach i kwiatach w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bralinie przybyli do murów naszej szkoły, aby dalej świętować tak ważny i wyjątkowy dla nich dzień. Występ małych artystów, zadeklamowane wiersze, wyśpiewane z serca piosenki, a także taniec podkreśliły doniosłość wydarzenia.

Łzy autentycznego wzruszenia, a także ogromne wrażenie wywołały piosenki w wykonaniu uczennicy klasy 5 b Weroniki Dąbrowskiej „Przeżyłam z Tobą tyle lat”, a także „Pierwszy siwy włos”, którą zaprezentował absolwent naszej szkoły Wojciech Wróbel.

Dla Jubilatów nie zabrakło też upominków, wykonanych z ujmującą prostotą. Wielką niespodzianką i zaskoczeniem dla Par były również przygotowane przez Panią Elżbietę Leśniarek specjalne, własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami oraz widniejącą na nich datą zawarcia związku małżeńskiego.

Dzieci swoim występem pragnęły wyrazić wdzięczność wszystkim Jubilatom oraz życzyć im kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu, a także pogody ducha i nieustającej wiary w miłość na dalsze, szczęśliwe i pogodne lata.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!