Prośby książki w „Krainie nieczytania”

W nawiązaniu do wrześniowego spotkania w ramach inicjatywy pt. „Zaczynamy od czytania”, 24 października br. miała miejsce kolejna wizyta wspaniałego gościa w murach naszej szkoły.

Uczniów klasy 3c odwiedziła była polonistka SP w Bralinie, p. Jolanta Święs-Urbańska, która z chęcią złożyła wizytę podopiecznym p. Krystyny Hołoś.

Spotkanie rozpoczęło się od autoprezentacji każdego ucznia, o co poprosiła dzieci p. Jolanta, aby następnie zagłębić się w lekturę wspomnianej już „Krainy nieczytania”. Czytana pozycja na tyle zainteresowała swoją tematyką, iż dzieci odnosząc się do historii w niej zawartej, omawiały kwestię nie szanowania książek. Najmłodsi przypomnieli sobie hasła, jakie na co dzień towarzyszą im przy odwiedzinach w szkolnej bibliotece. Postawa głównych bohaterów zainspirowała gościa, aby w ciekawy sposób, za pośrednictwem dramy dzieci zaprezentowały swoje zainteresowania i pasje.

Na pożegnanie uczniowie wręczyli drobny upominek w postaci kwiatka oraz zaproszenia na kolejne spotkanie z książką. Natomiast dalsze losy Stasia i Kacpra najmłodsi poznawać będą podczas kolejnych poranków czytelniczych.