Pogoda kolarzom niestraszna

Troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w Kolarstwie MTB, zorganizowanych tradycyjnie przez Wielkopolski Związek Kolarski. Zawody odbyły się 9 marca 2019 r. na terenie obiektu sportowego przy Wale Matejki. Mimo niesprzyjającej aury (deszczu, wiatru i chłodu) zawodnicy szkółki kolarskiej, działającej przy UKS Sport Bralin, dzielnie stanęli do rywalizacji i spisali się znakomicie. Liwia Klaczyńska, uczennica kl. 5 a, w wyścigu żaczek zajęła wysokie 3. miejsce. Jej rówieśnik, Rafał Noculak z kl. 5 b, bezapelacyjnie zwyciężył w kategorii żaków, wyprzedzając 24 rywali. Z kolei trzecioklasista Mikołaj Klaczyński w wyścigu dzieci zajął 11. pozycję. To dobry wynik, zważywszy na fakt, że rywalizował ze starszymi od siebie zawodnikami. Serdecznie gratulujemy!