Podążali śladami marzeń

1 lutego 2019 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wzięli udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych Poznań – TOUR SALON 2019.

TOUR SALON to świetna okazja, by każdy znalazł coś dla siebie. Nasi najmłodsi turyści uczestniczyli w warsztatach pn. „Najlepsza lekcja ever”. Poznali niezwykły podziemny świat sieci korzeniowych roślin i grzybów. Odbyli podróż w głąb ziemi, podczas której wspólnie stworzyli interaktywną instalację artystyczną, odzwierciedlającą niezwykłość form natury. Uczestnicy byli jednocześnie artystami i naukowcami – sztuka została połączona z biologią. Zajęcia prowadzone były przez pracowników: Pracowni Projektów i Badań Transdyscyplinarnych na Uniwersytecie Artystycznym oraz Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Program targów był dopasowany do potrzeb zwiedzających. Były spotkania z blogerami, mogliśmy kupić książki, a co najważniejsze podsłuchać podróżniczych historii, które przygotowali dla nas goście festiwalu „Śladami marzeń”. Podczas festiwalu wysłuchaliśmy prelekcji Bartosza Turka i Luizy Stosik-Turek – „Przez Meksyk z dzieckiem”. Zachwyciliśmy się prezentacją Pawła Szymańskiego i Anny Majchrzak – „Rowerowa Japonia”.

Podczas targów znaleźliśmy inspiracje i pomysły na wyprawy bliskie i dalekie. Wróciliśmy do domów z nadzieją na szybkie odkrywanie nowych miejsc pięknej Polski. Wiosna zbliża się dużymi krokami, a Tour Salon to przedsmak tego, co zobaczymy podczas własnych wycieczek.