Pierwszy Rajd Bociana za nami

29 kwietnia 2024 r. odbył się Pierwszy Rajd Bociana. Rajd klas trzecich połączył naukę z przygodą na łonie natury. Po otwarciu rajdu przez dyrektora szkoły Pana Michała Góreckiego udaliśmy się marszem na stadion LKS „Sokół” pod gniazdo bocianie. Tam podzieliliśmy się na trzy stacje. Pierwsza grupa uczestniczyła w lekcji z panią Aleksandrą Radomską – Barton z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach. Grupa ta zgłębiała tajniki życia bociana oraz jego znaczenie dla ekosystemu. Pani Aleksandra przekazała dzieciom fascynującą wiedzę na temat zwyczajów, zachowań i środowiska życia tych pięknych ptaków. Druga grupa przystąpiła do pracy nad bocianim gniazdem, a trzecia nad portretem bociana wyklejanym z włóczki.

Praca w grupach pozwoliła nam lepiej zrozumieć potrzeby i zachowania bociana, jednocześnie rozwijając nasze umiejętności współpracy i kreatywności. Każda z grup skoncentrowała się na innych aspektach, co pozwoliło nam uzyskać kompleksowy obraz życia tych cudownych ptaków.

Rajd Bociana klas trzecich był nie tylko okazją do zapoznania dzieci z turystycznymi formami spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do pogłębienia wiedzy o przyrodzie i rozwijania umiejętności pracy w grupie. Dzięki zaangażowaniu i współpracy klas udało się stworzyć nie tylko gniazda, ale również portrety bociana, które będą nam przypominać o tej niezwykłej przygodzie przez długi czas.

W przerwach pomiędzy stacjami mieliśmy okazję delektować się wyśmienitym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Dzięki staraniom Rady Rodziców nasze spotkanie zakończyło się wspaniale, zostawiając nam wiele radosnych wspomnień oraz pełne żołądki po pysznym poczęstunku.