Pamiętamy o Powstaniu Wielkopolskim

27 grudnia będziemy świętować jako Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Jest to forma, hołdu jaki będziemy oddawać bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego. To im zawdzięczamy przyłączenie jej do odrodzonej Rzeczypospolitej.

Z tej okazji uczniowie przygotowywali lub oglądali prezentacje multimedialne na temat Powstania. Odbyły się również dwa konkursy – plastyczny dla klas młodszych i literacki dla starszych. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i pracę.

Ignacy Jan Paderewski stwierdził: „Każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że dobre i trwałe wyniki osiągnąć można jedynie drogą krótkich, lecz ciągłych, codziennych wysiłków. Jednorazowy wysiłek jest kompletnie jałowy. Prawdziwą umiejętność zarówno w nauce i w sztuce, jak i w każdych innych zajęciach, zdobyć można tylko codzienną pracą i codziennym wysiłkiem. I to jest bezwzględnie pewne.”. Starajmy się swoją systematyczną nauką, pracą i zaangażowaniem w ważne sprawy zasłużyć na miano prawdziwych patriotów.