„Nie bójmy się jesieni – może być urok w niej”

14 listopada 2023 r. obchodzimy Światowy Dzień Seniora. Święto stało się okazją, by podkreślić wyjątkową rolę osób starszych w naszej społeczności. Wśród zaproszonych do Klubu „Senior+” gości znaleźli się p. Piotr Hołoś – wójt gminy Bralin, przedstawiciele Urzędu Gminy w Bralinie, przedstawiciele mediów oraz Seniorzy. Zewsząd płynęły życzenia zdrowia, optymizmu życiowego i wszelkiej pomyślności.

Uczniowie bralińskiego „Kopernika” zawitali do Klubu „Senior+”, by słowem i piosenką uczcić to szczególne wydarzenie. Młodzież z dużą dozą humoru przedstawiła uroki życia osób starszych, wystawiła receptę dotyczącą optymistycznego spojrzenia na teraźniejszość i w przyszłość. Zgromadzeni goście wysłuchali solistów, którzy w piosenkach również przekazali radość i pogodę ducha. „Śmiechoterapia” zadziałała, wszyscy Seniorzy z uśmiechem przyjęli wskazówki od młodego pokolenia i nagrodzili występy gromkimi brawami.

Na koniec uroczystości uczniowie wręczyli Seniorom piękne karty upominkowe, które przygotowała p. Elżbieta Leśniarek. Niespodzianką było wspólne wykonanie piosenki „Jadą wozy kolorowe”. Oprawą muzyczną występów, zajęła się p. Iwona Maciejewska, za część słowną odpowiadała p. Jolanta Cudniewicz.