Nasz pionowy świat

13 marca 2024 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Wielki Człowiek – Jerzy Kukuczka” młodzież ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego wybrała się do Wrocławia.

W pierwszym etapie realizacji projektu chcemy poznać nie tylko drogę Jerzego Kukuczki do zdobycia czternastu ośmiotysięczników, ale również rys Polski lat 80 – tych i sytuacji, w jakiej rozwijał się polski himalaizm.

W tym celu udaliśmy się do Centrum Historii Zajezdnia, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Wrocław 1945 – 2016”. Wizyta w muzeum była okazją do zapoznania się z historią okresu PRL – u i symbolami historii Polski lat 80-tych aż po transformację społeczną i gospodarczą lat 90.

Na koniec, chcąc bardziej zrozumieć bohatera naszego projektu, odbyliśmy lekcję wspinaczki we wrocławskiej Fpince. Centrum wspinaczkowe to nie tylko miejsce do ćwiczeń, ale także przestrzeń społeczna, gdzie spotykają się pasjonaci wspinaczki, wymieniając się doświadczeniami i historiami z podbojów górskich.

Projekt zachęca i motywuje nas do rozwijania swoich pasji, budowania więzi koleżeńskich i próbowania swoich możliwości w dziedzinach nie objętych przedmiotami szkolnymi. Buduje w nas odwagę, by podążać za swoimi zainteresowaniami.