Na przekór pogodzie bawili się znakomicie

Program wycieczki do Wrocławia zaplanowanej przez rodziców – Annę Stężalską i Sławomira Witaka – był tak atrakcyjny, że wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klasy 4 a. Trzeba przyznać, że to pewnego rodzaju ewenement, przynajmniej w skali szkoły.

Wtorek, 21 listopada 2017 r. był pochmurny, mżyło, ale 30 małych turystów tryskało humorem. Wycieczkę wraz opiekunami rozpoczęli od pobytu na jarmarku bożonarodzeniowym, jaki zorganizowano na wrocławskim Rynku, Placu Solnym i części ul. Świdnickiej. Choć do świąt jeszcze daleko, już można było poczuć ich klimat, a nawet zapach!

Wielką frajdę sprawił też uczniom przejazd kolejką gondolową, kursującą nad Odrą, pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, a Geocentrum przy ul. Na Grobli.

Głównym punktem wycieczki było jednak widowisko pt. „Królowa Śniegu”, zaprezentowane w Hali Stulecia przez Moskiewską Rewię na Lodzie. Zachwyciło ono i dużych, i małych widzów. Niejako kropkę nad „i” postawił pobyt dzieci w McDonaldzie.