Międzyszkolny Turniej Szachowy

8.05. br. dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie oraz dwoje uczniów z Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej pod opieką nauczyciela Pana Jerzego Liebnera udali się na „Szachowy Turniej Przyjaźni Międzyszkolnej” w Rychtalu. Zawody zostały rozegrane w sali wiejskiej w Krzyżownikach. Głównym organizatorem zawodów był Wójt Gminy Rychtal, Pan Adam Staszczyk przy wsparciu wielu pracowników i wolontariuszy.

Turniej rozegrano w formie rywalizacji dwiema drużynami na dystansie 7 rund po 10 minut na zawodnika + 5 sekund za posunięcie.

Odbyło się wiele interesujących pojedynków oraz nawiązano nowe znajomości.

Drużynowo w kategorii do 12 lat zwyciężyli gospodarze, a goście zdobyli cenne pierwsze doświadczenia w „królewskiej grze”.