Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Magia Żywego Słowa”

Dnia 21 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski “Magia Żywego Słowa”. Mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe talenty ze SP nr 2 z Kępna, SP nr 3 z Kępna, Zespołu Szkół z Nowej Wsi Ks. oraz naszych uczniów z Bralina. Poziom prezentacji poezji był niezwykle wysoki, a uczestnicy zaskoczyli nas swoją pasją i klasą.

Jury w składzie p. Tadeusz Ambrozik, Krystyna Hołoś, Ewa Jędrysiak i Justyna Hołub – Rojkiewicz miało niełatwe zadanie, ale ostatecznie udało im się wyłonić najlepszych z najlepszych. W kategorii klas I zwyciężyła; Hanna Skrobek z SP w Bralinie, a na kolejnych miejscach znaleźli się uczniowie z SP nr 3 oraz z SP nr 2 w Kępnie.

W kategorii klas II zwyciężyła Iga Hibner z SP w Bralinie, a kolejne miejsca zajęli recytatorzy z ZS w Nowej Wsi Książęcej oraz z SP nr 2 w Kępnie.

Z klasy III najlepsza okazała się Janina Pruban z SP w Bralinie, II m. zajęła uczennica z SP nr 2 w Kępnie, a III m. oraz uczestniczka z ZS w Nowej Wsi Książęcej.

Ogromne gratulacje również dla wyróżnionych: z ZS w Nowej Wsi Książęcej oraz z SP nr 3 w Kępnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz wspaniałą atmosferę, a opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie naszych milusińskich literaturą i poezją, skłoni ich do uczestnictwa w kolejnych latach i na stałe wpisze się w historię kart naszej szkoły!

Zapraszamy!

Organizatorzy: p. Katarzyna Albert, p. Karolina Gaweł oraz p. Dominika Marciszyn- Boroń.