Marysia i Eliasz mistrzami ortografii!

Razem czy osobno, „u” czy „ó”, małą czy wielką literą? – z takimi dylematami mierzyć musieli się finaliści XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego, który 23 kwietnia br. zorganizowany został w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej.

Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów, w tym sześcioro z Bralina: Marta Labryszewska, Aleksander Hurny, Maria Pieczonka, a także Jagoda Gaweł, Nikola Peukert i Eliasz Perczak.

Autorką niełatwych dyktand, odrębnie dla klas IV-VI i VII-VIII, była Iwona Kołodziejczak – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie. Wraz z nią funkcję jurorów pełnili poloniści: Małgorzata Piotrowska z Nowej Wsi Książęcej i Jacek Kuropka z Bralina, a także nauczyciel historii – Andrzej Mirowski, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

W wyniku rywalizacji wyłoniono mistrzów i wicemistrzów ortografii. Tytuły takie otrzymało czworo uczestników. W kategorii klas IV-VI zwyciężczynią okazała się Maria Pieczonka z kl. 6 a, zaś w grupie starszej – Eliasz Perczak z kl. 7 a, uczniowie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!