Łódź – miasto, w którym nie ma czasu na nudę

W dniu 10 maja 2024 r. klasa 4 a wybrała się na jednodniową edukacyjno-rozrywkową wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dworca kolejowego Łódź Fabryczna, który jest stacją czołową, mieszczącą się na linii do Koluszek, powstałą z inicjatywy przemysłowca Karola Scheiblera w 1866 r. Obecnie kompleks łączy komunikację kolejową, autobusową, tramwajową oraz rowerową i samochodową.

Następnie udaliśmy się do Planetarium EC1, gdzie z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy seans pt. „Dobór naturalny”. W fascynującym filmie przyrodniczym o nowych gatunkach roślin i zwierząt Karol Darwin „opowiada” publiczności o tym, jak odwiedzając wyspy Galapagos, opracował teorię doboru naturalnego i „zabiera nas” w podróż dookoła świata.

Swoją przygodę w stolicy województwa łódzkiego kontynuowaliśmy, spacerując najdłuższym deptakiem w Polsce, czyli ulicą Piotrkowską, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne kamienice, świadczące o dobrobycie łódzkich przemysłowców oraz zobaczyć słynną Aleję Gwiazd. Zwiedziliśmy także „Pasaż Róży”, podwórze, które zostało ozdobione mozaiką ciętych luster o różnych kształtach. Spacer ulicą Piotrkowską zakończyliśmy w Centrum Handlowym Manufaktura, gdzie mogliśmy zjeść obiad i odpocząć.

W dalszej części pobytu w Łodzi wzięliśmy udział w lekcji, w której nauka nie ma tajemnic. Odwiedziliśmy Centrum Nauki „Eksperymentarium”. Ostatnią zaplanowaną atrakcją tego dnia była rozrywka w Arenie Laser Games, gdzie każdy uczestnik może poczuć się jak prawdziwy komandos. Rozrywka na Arenie to doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów.

Dziękujemy paniom Marlenie Miś-Rybczyńskiej oraz Natalii Goli za opiekę i miłe towarzystwo.

Grażyna Wróbel