Klasa III b we Wrocławiu

Dnia 26 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią panią Karoliną Gaweł oraz rodzicami: panią Agnieszką Bieniek – Noculak i panią Moniką Kulawik wyruszyli w poszukiwaniu przygód do Wrocławia. W programie wycieczki znalazło się Humanitarium, gdzie oprócz wystawy, dzieci wzięły udział w warsztatach naukowych pt. “Kostki kąpielowe”. Każdy z uczestników, w specjalnym stroju ochronnym, mógł pod okiem chemika wytworzyć własną, kolorowa i pachnąca kostkę kąpielową. Wystawa Humanitarium cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przewodnik oprowadzający dzieci, opowiadał i prezentował jak działają odnawialne źródła energii. Uczniowie mogli też samodzielnie sprawdzić działanie każdego ze sprzętów znajdujących się w Humanitarium.

Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Odrze. Uczestnicy rejsu mieli okazję zobaczyć piękno Wrocławia z “innej” perspektywy”. Rejs od Ostrowa Tumskiego aż po wrocławskie ZOO pozwolił też na zapoznanie się z działaniem statku żeglugi pasażerskiej. Po rejsie udało się poszukać kilku wrocławskich Krasnali oraz sprawdzić jaka tajemnica kryje się w kłódkach, które znajdują się na Moście Tumskim, zwanym też Mostem Zakochanych.

Zabawy, duża porcja wiedzy w Humanitarium, rejs po Odrze oraz spacer po Ostrowie Tumskim zostały uwieńczone posiłkiem w restauracji McDonald’s oraz seansem w Kinie Korona. Uczniowie wyśmienicie bawili się na filmie “Dzieciak rządzi”.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wycieczka bardzo się udała. Okazało się, że niestraszny nam deszcz i wiatr… Dzieci jeszcze długo potem dzieliły się zdobytą wiedzą i wrażeniami, a śmiechom nie było końca.