Jeden dzień, dwie ważne daty

16 października to ważna data w historii Polski i Kościoła. Tego dnia na Stolicę Piotrową wybrany został nasz rodak, kardynał Karol Wojtyła. Uczniowie z Bralina pamiętali nie tylko o tym wydarzeniu, ale także o Światowym Dniu Walki z Głodem.

16 października br. minęła 39. rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Chcąc uczcić ten dzień, klasa 3 a wraz z wychowawczynią – Agnieszką Kozioł-Zmyśloną, przy współpracy Elżbiety Slipiko – katechetki, przygotowała krótki apel poświęcony pamięci tego wielkiego Polaka. Były okolicznościowe wiersze i utwory muzyczne, wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę”, pieśń, do której słowa w 1974 r. napisał ks. Stanisław Schmidt, salezjanin.

Jan Paweł II spotykał się i rozmawiał z tysiącami ludzi. Wszyscy doświadczali jego dobroci, zrozumienia i życzliwości. 2 maja 2015 r., czyli zaledwie 10 lat po śmierci, został ogłoszony świętym.

Również 16 października – w związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem – członkowie Szkolnego Koła PCK wraz opiekunką – Dorotą Maciejewską zorganizowali akcję, której celem było uświadomienie uczniom wagi istniejącego problemu, jakim jest głód,  obecny nie tylko w krajach Trzeciego Świata,  ale widoczny także na co dzień wokół nas.

Młodzież przygotowała słodkości, które rozdawane były uczniom. Smakowite babeczki, muffinki i ciasteczka zniknęły bardzo szybko. Oby chęć dzielenia się z innymi była obecna nie tylko podczas zorganizowanej akcji, ale towarzyszyła nam przez cały rok.