IV miejsce w Finale Powiatu Kępińskiego XIX TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

10.12. 2018 r w hali sportowej w Łęce Opatowskiej odbył się Finał Powiatu Kępińskiego XIX TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” w kategorii wiekowej U – 12. Wzięło w nim udział 6 najlepszych drużyn wyłonionych w drodze eliminacji gminnych. Były to zespoły ze szkół podstawowych w: Słupi pod Kępnem, Kępnie – SP Nr 1, Trzcinicy, Bralinie, Opatowie i Perzowie. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – to największe zawody piłkarskie dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Na jego zakończenie czeka niebywała gratka dla uczestników – mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Bralinie tym razem reprezentowali chłopcy z rocznika 2007 w osobach: Mateusza Głąba, Michała Jańskiego, Igora Lemiecha, Bartosza Koryciaka, Kacpra Piotrowiaka, Antoniego Zmyślonego, Dawida Pospiszila, Jakuba Szczepańskiego, Filipa Zjawionego oraz Krystiana Dzwończaka. Zespół zestawił i przygotował nauczyciel, a zarazem trener piłki nożnej p. Jerzy Liebner

Wyniki przedstawiały się następująco:

* GRUPA „A”

SP 1 KĘPNO – SP TRZCINICA 5 – 0

SP TRZCINIA – SP SŁUPIA 2 – 8

SP 1 KĘPNO – SPSŁUPIA 1 – 3

Tabela „A”

1. SP Słupia k. Kępna 6 pkt, 11 – 3

2. SP 1 Kępno 3 pkt, 6 – 3

3. SP Trzcinica 0 pkt, 2 – 17

* GRUPA „B”

SP PERZÓW – SP OPATÓW 0 – 4

SP BRALIN – SP OPATÓW 4 – 0, bramki: Mateusz Głąb, Filip Zjawiony i Bartosz Koryciak – 2

SP BRALIN – SP PERZÓW 2 – 0, bramki: Bartosz Koryciak i Igor Lemiech

Tabela „B”

1. Sp Bralin 6 pkt, 6 – 0

2. SP Opatów 3 pkt, 4 – 4

3. SP Perzów 0 pkt, 0 – 6

Pomimo świetniej gry w grach grupowych, zespół z Bralina przegrał najpierw pojedynek półfinałowy, a następnie mecz o 3. miejsce. Porażka została przez zespół przyjęta z pokorą, by w dalszej części sezonu – już na trawie było lepiej, czego chłopcom i sobie życzę.