IV edycja Rajdu „Świętej Jadwigi” już za nami.

19 i 25 października 2021r. odbyła się IV edycja Rajdu „Świętej Jadwigi” do kaplicy na łąkach pod Mnichowicami. Tym razem do wędrówki po małej ojczyźnie zachęciliśmy odpowiednio uczniów klas czwartych i piątych. Nasi najmłodsi turyści z zaciekawieniem słuchali o wędrówce św. Jadwigi Śląskiej, o legendach związanych z kapliczką na łąkach i o ludziach związanych z tym miejscem.

Młodzież wzięła udział w konkursie krajoznawczym, w którym nagrody ufundowała Rada Rodziców. Każdy uczestnik otrzymał również ciepły posiłek i coś słodkiego.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze wędrówki odbywają się tak sprawnie – Urzędowi Gminy Bralin, Proboszczowi naszej parafii, Dyrekcji szkoły, Radzie Rodziców, nauczycielom i prywatnym osobom, które od lat wspierają nas w działaniu. Wszystkim bardzo dziękujemy za przychylność. Każde spotykanie dzieci z historią, bezpośrednie jej doświadczanie i przeżywanie, powoduje to, że zaczynają lepiej ją zrozumieć. Nasza młodzież zrobiła kolejny krok ku temu, by poznać i pokochać swoją małą ojczyznę.