Happy Easter! 

Wielkanoc, po angielsku Easter, ma w Anglii swoje źródło w wierzeniach pogańskich, ponieważ nazwę wzięła od anglosaskiej bogini Eostre. Owa bogini była symbolem płodności, dlatego czczono ją wtedy, gdy wszystko rozkwitało i budziło się do życia – na wiosnę. Wiązała się z tym uroczystość żegnania zimy, podczas której rozpalano ognisko i przeganiano złą pogodę. 

Jak współcześnie obchodzi się Wielkanoc w Anglii? Głównie w gronie bliskich, poświęcając czas na ucztowanie i zabawy. Zajączek obdarowuje dzieci i jest jednym z najważniejszych symboli świąt. Obecnie występuje raczej jako postać służąca celom komercyjnym – kojarzy się ze sprzedażą słodyczy, pluszaków i zabawek.  W niektórych częściach Wielkiej Brytanii tradycją jest dość nietypowy zwyczaj: zawody w toczeniu jajek z górki. Wygrywa osoba, której jajko przetrwa. Popularne są także zabawy egg hunt, rolling eggs czy pace-egg. 

Przy okazji świąt Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły połączyli przyjemne z pożytecznym grając i bawiąc się, poznawali tradycje oraz obrzędy Easter,   Klasy odbyły „podróż z przygodami” rozwiązując „świąteczne stacje” z zadaniami i ćwiczeniami.  Na zajęciach dzieci uczyły się również nowego słownictwa oraz zwrotów językowych, a także doskonaliły nabyte już umiejętności. Świąteczne lekcje dostarczyły nam wielu pozytywnych emocji i wprowadziły nas w wielkanocny nastrój.