HALA PEŁNA OGROMNYCH EMOCJI

 Przed laty Jan Paweł II powiedział, że ze wszystkich nieważnych rzeczy futbol jest zdecydowanie najważniejszą. Można się o tym było przekonać, obserwując piłkarzy i kibiców podczas Mistrzostw Powiatu w Futsalu. Dla młodzieży zgromadzonej 11 stycznia br. w bralińskiej hali sportowej były one wielkim świętem, któremu towarzyszyły ogromne emocje i zmienne nastroje, łzy smutku i wybuchy radości.  

      W rywalizacji wzięły udział reprezentacje sześciu podstawówek: z Baranowa, Kępna (SP nr 1), Krążkowych, Łęki Opatowskiej, Trębaczowa i Bralina, gospodarzy. Kilkugodzinne zmagania w dyscyplinie, która jest młodszym bratem piłki trawiastej wyłoniły zwycięzców. Okazali się nimi zawodnicy z kępińskiej Jedynki, drugie miejsce przypadło drużynie z Baranowa, trzecie – z Krążkowych. Braliniacy znaleźli się tuż za podium.  

      Wręczono też nagrody indywidualne. Jan Marciniak (SP Baranów) został najlepszym strzelcem, Jakub Marciniak (SP nr 1 Kępno) – najlepszym zawodnikiem, a Piotr Magot (SP Krążkowy) – najlepszym bramkarzem. Gratulujemy wszystkim reprezentacjom i ich trenerom! 

      Organizatorem wydarzenia, w ramach „XXV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024”, była Szkoła Podstawowa w Bralinie, a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Kępnie i Gmina Bralin.