Aloha Hawaii, Aloha Bralin!

W minioną niedzielę, 19 maja 2019 r., Rada Rodziców oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie z wielkim rozmachem zorganizowali festyn rodzinny. Impreza odbyła się na stadionie miejscowego Ludowego Klubu Sportowego

Organizowana po raz trzeci impreza zawsze dotyczy jakiegoś tematu. Tym razem motywem przewodnim stały się Hawaje. Przyznać trzeba, że wybór był dość ryzykowny. Pogoda w maju nas przecież nie rozpieszcza. Obawy sceptyków okazały się jednak zbyteczne, bo w niedzielne popołudnie na bralińskim stadionie było wszystko: słońce, palmy, piękne dziewczyny, uśmiechnięci panowie, taniec hula, kwieciste koszule, spódniczki z trawy i – usytuowany nieopodal wejścia na stadion – wielki napis „ALOHA”. Tym właśnie pozdrowieniem witają się mieszkańcy Hawajów. Aloha ma jednak wiele innych znaczeń. Tłumaczy się go jako oddech miłości, szacunku, wdzięczności i współczucia, wzajemną pomoc i życie w rodzinie, służy jako powitanie lub pożegnanie.

Licznie zebranych uczniów, ich rodziców i dziadków, a także mieszkańców gminy Bralin powitała dyrektor szkoły, Beata Czaczkowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców – Aleksandra Kubacka i Damian Kozica. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt Piotr Hołoś, ks. proboszcz Roman Krzyżaniak, ks. wikariusz Przemysław Kapała, sekretarz Gminy Bralin Ewelina Pieles i przewodniczący Rady Gminy Marek Markiewicz.

Uroczystość rozpoczął kilkunastominutowy występ artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z miejscowej szkoły. A później? Później można było korzystać z licznych atrakcji. Były dmuchańce, basen „suchy” i basen, po którym pływały łódki, tor skimboardowy i bungee. Chętni mogli wziąć udział w pojedynku strzeleckim, loterii fantowej czy warsztatach carvingu – sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach, odbyć przejażdżkę limuzyną, wsiąść do wozu strażackiego i radiowozu. Na głodnych i spragnionych czekały kiełbasy i karkówka z grilla, chleb ze smalcem, owoce, popcorn, wata cukrowa, lody, domowe wypieki, gorące i zimne napoje, a nawet… hawajskie drinki (rzecz jasna bezalkoholowe!).

Szalenie ciekawy okazał się turniej piłki plażowej, rywalizowali w nim bowiem dorośli, młodzież i dzieci. Zwycięzcami okazali się ósmoklasiści, na kolejnych miejscach znaleźli się uczniowie z klas gimnazjalnych, nauczyciele, rodzice i piątoklasiści. Imprezę uświetniła wystawa starych samochodów. Starsi z rozrzewnieniem oglądali urokliwe mercedesy, porsche, zastawę, pobiedę, wartburga i auta amerykańskie. Młodszych z kolei bardziej interesowała fotobudka, która sprawiła im wielką frajdę.

Pełen sukces! – tak w dwu słowach podsumować można tegoroczny festyn szkolny. A jaki będzie kolejny? Pewnie równie udany.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu, w szczególności: Radzie Rodziców i jej prezydium: Małgorzacie Krzak, Aleksandrze Kubackiej, Alinie Puchale i Damianowi Kozicy, Gminie Bralin oraz Joannie Bednarek, Rafałowi Dirbachowi, Annie i Marcinowi Hodyjasom, Arkadiuszowi Jendrycy, Marianowi Kłoskowi, Jarosławowi Lince, Janinie i Antoniemu Michalskim, Adrianowi Musielakowi, Krzysztofowi Stężalskiemu, Piotrowi Śniegockiemu, Alicji i Wiesławowi Wróblom, Alicji i Adamowi Wrzalskim.