Ferie na sportowo – podsumowanie

W dniach 24-28 stycznia w szkole zostały zorganizowane zajęcia sportowe „Ferie na sportowo”. Celem spotkań było odciągnięcie uczniów od komputerów, aktywnie spędzany czas wolny oraz podnoszenie swoich umiejętności technicznych poprzez rywalizację sportową. W sumie przez 10 godzin zajęć uczestniczyło 38 chłopców. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem zmagań:

Poniedziałek

W pierwszym dniu turniejów piłkarskich zameldowało się 11 chłopców z klas 7-8. Na początku został rozegrany turniej 1×1. Najlepszy okazał się uczeń klasy 7b – Bruno Gaweł, który w finale pokonał Mateusza Woźniaka (7b) 4:3. Trzecie miejsce zajął Tomasz Iwan (7b) a tuż za podium uplasował się Norbert Głębocki (7c). Następnie potyczka toczyła się w turnieju 2×2. Najlepszą parą okazał się duet Bruno Gaweł (7b) i Mikołaj Myszak (7c), którzy w końcowej rywalizacji wyprzedzili pozostałych 5 drużyn. Na koniec dnia został rozegrany turniej 3×3, w którym zwyciężyła trójka z klasy 7b – Bruno Gaweł, Mateusz Woźniak i Aleksander Moś.

Wtorek

Drugiego dnia zmagań toczyły się turnieje w piłkę nożną (1×1, 2×2 i 3×3) dla chłopców z klas 4-6. Na starcie zameldowało się 10 uczestników. W rywalizacji indywidualnej zwyciężył Marcel Kamiński z klasy 5b , który wyprzedził Patryka Wróbla z klasy 5b (II miejsce) i Juliusza Sokolskiego z klasy 5c (III miejsce). Następnie została rozegrana rywalizacja w parach. Najlepszym duetem był Maciek Bryłka (4b) i Patryk Wróbel (5b), którzy na finiszu uzbierali więcej punktów niż pozostałe ekipy. II miejsce ex aequo zajęli Dawid Kozłowski i Nikodem Jarczak (obaj 5a) oraz Kacper Misiak i Marcel Kamiński (obaj 5c). Ostatnią rozgrywką był turniej 3×3, który wygrała trójka z klasy 5a : Dawid Kozłowski, Nikodem Jarczak i Michał Burlikowski.

Środa

W środę na salę gimnastyczną przyszło 15 chłopców z klasy 1-3, którzy przez dwie godziny doskonale się bawili, ucząc się grać w piłkę. Nie zabrakło zabaw ruchowych, wyścigów rzędów czy ćwiczeń w parach a to wszystko z piłkami. Na koniec chłopcy zostali podzieleni na zespoły 3-osobowe i w przyjaznej atmosferze rozgrywali mini mecze piłkarskie.

Czwartek

Na czwarty dzień rywalizacji sportowej zaplanowany był turniej w unihokeja. Zgłosiło się 8 chłopców z klasy 4-7 więc rozegraliśmy pojedynki 2×2. Po zaciętej rywalizacji na 1. miejscu ex aequo uplasowały się pary Daniel Zimny (4b) i Mikołaj Myszak (7c) oraz Patryk Wróbel (5b) i Maciek Bryłka (4b), którzy wyprzedzili Tomasza Iwana (7b) i Mateusza Pietruszewskiego (5a) oraz Tymka Wróbla (7c) i Marcela Kamińskiego (5b). Chłopcy po zakończeniu rywalizacji w unihokeja, zostali podzieleni na dwa zespoły i kontynuowali swoją aktywność fizyczną, grając w piłkę nożną.

Piątek

W ostatni dzień zmagań chłopcy z klas 4-7 spotkali się na sali gimnastycznej, by rozegrać turniej w ringo. Zgłosiły się dwie drużyny, lepszy okazał się team z klasy 5a (Dawid Kozłowski, Michał Burlikowski, Nikodem Jarczak i Mateusz Pietruszewski) , którzy wygrali z drużyną w składzie Mikołaj

Myszak (7c), Tomasz Iwan i Adam Kosik (obaj 7b). Po zakończeniu meczu w ringo chłopcy zostali na parkiecie i dalej w tym samych składach rozgrywali mecz w piłkę nożną.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w „Feriach na sportowo”.