Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 6 lutego w ponad 100 krajach na całym świecie, także w Polsce. Ma on na celu m.in. inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

Tegoroczna akcja organizowana jest pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Uczniowie bralińskiej podstawówki aktywnie włączyli się do niej poprzez m.in. cykl lekcji informatyki podejmujących te zagadnienia. Począwszy od klas czwartych, a skończywszy na II gimnazjalnych, gdzie realizowany jest przedmiot informatyka, uczniowie oglądali filmy o tych zagadnieniach, dyskutowali, a następnie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali tematyczne plakaty. Wystawę prac plastyczno-technicznych-informatycznych można oglądać na górnym korytarzu w budynku nr 2. Uczniowskie prace są ciekawe, przybliżają narastający problem bezpiecznego używania urządzeń multimedialnych i Internetu.

Powyższe zagadnienie będzie również podejmowane podczas lekcji wychowawczych, a także działań szkolnych pedagogów. Ciekawych materiały dla dzieci, młodzieży i dorosłych można znaleźć pod adresem: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html