„Dyniowe CuDaki” czyli Halloween w naszej Szkole

Halloween –  zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października.  Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Nazwa Hallowen jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows Eve – wigilia Wszystkich Świętych. W Halloween dzieci i dorośli przebierają się za potwory,  duchy, wampiry czy czarownice.

            W naszej szkole z okazji  Halloween na lekcjach języka angielskiego uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania. Przeprowadzono gry i zabawy. Uczniowie wykonali także plakaty Halloween. Dzięki informacjom przedstawionym na projektach poznaliśmy historię, tradycje oraz słownictwo związane z Halloween. Wszystkie zespoły podołały przydzielonym zadaniom. Było straaaaaaaasznie, ekscytująco, a zarazem śmiesznie.

Klasy wzięły również udział w konkursie „Dyniowe CuDaki.” Uczniowie przygotowali najbardziej oryginalne lampiony z dyni. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i jedyne w swoim rodzaju. Zwyciężyła klasa Ib, drugie miejsce zdobyła klasa VIIIb a trzecie VIIIa. Wychowawcom oraz klasom, które wzięły udział w konkursie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.