„Dlaczego warto uczyć się języków obcych?“ czyli Dzień Języków Obcych w naszej Szkole

W dniu 26.09.2018 w Europie obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Święto ma na celu ukazanie wszystkim Europejczykom jak ważna jest znajomość języków obcych, ale również zapoznanie z kulturą i tradycją innych krajów. To dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku.

Nasza szkoła aktywnie wzięła udział w obchodach tego święta.

Tegoroczne hasło przewodnie tego dnia brzmiało „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?“ Uczniowie Podstawówki uczcili ten dzień grami, zabawami oraz zadaniami wykonanymi na lekcjach języków obcych. Klasowe gazetki ozdobiły informacje, zdjęcia i ciekawostki na temat krajów europejskich. Dzięki tym wiadomościom mogliśmy poznać nie tylko typowe dla wybranego kraju potrawy, budowle, zabytki, ale także znanych poetów czy wynalazców. Wszystkie klasy w podziękowaniu za wykonanie gazetek otrzymały słodki upominek.

Ogłoszono również „Konkurs Koszulkowy“ na logo Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu były piękne i wyjątkowe, dlatego komisja konursowa postanowiła nagrodzć wszystkich uczestników. Nagrody zdobyli:

Oliwier Boryczka kl. 4c

Fabian Przybył 4a

Lena Piszczałka kl. 4c

Hanna Bielska kl. 5c

Filip Biziak kl. 5c

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim wychowawcom oraz uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w organizację tego dnia.