Dla i o Niepodległej

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach tego wydarzenia. W tym roku okolicznościową akademię przygotowywali uczniowie klas 2 a i 2 b pod kierunkiem wychowawczyń, Natalii Piotrowiak i Katarzyny Albert.

Na czas występu hala sportowa zamieniła się w studio telewizyjnego programu „Relacje”, do którego zaproszono wielu ciekawych gości. Były to znane w Europie piosenkarki, poetka, leśniczy i przedstawiciel młodego pokolenia. Każdy na swój sposób odpowiedział na pytanie: „Czym dla Ciebie jest Ojczyzna?”. W przerwach między wywiadami dziennikarka łączyła się z reporterkami, które m.in. obserwowały obchody Święta Niepodległości w bralińskiej podstawówce oraz w bralińskiej… operetce!

Uczniowie słowem, muzyką i tańcem uczcili jakże ważny dla wszystkich Polaków dzień, Święto Niepodległości. Przekaz piosenek patriotycznych i recytacji w zrozumiały sposób pokazał tragedię i ból Polaków po utracie Ojczyzny oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej wolności. Ilość braw i gratulacji świadczyła tylko o tym, jak wysoki poziom zaprezentowali artyści.