Dawid wyróżniony w „Cyborgu”

Dawid Dirbach z kl. III c został wyróżniony w konkursie pn. „Cyborg” w Ostrowie Wielkopolskim.

23 marca w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie XV edycji konkursu „Cyborg” pod hasłem: „Świat matematyki – geometria wokół nas”. Podsumowanie tegorocznego finału rozpoczęło się od prezentacji na temat „złotego podziału” oraz „systemu liczbowego Majów”.

Konkurs przeprowadzony został w 3 kategoriach wiekowych, tj. dla klas szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Najwięcej uczestników było w dwóch pierwszych kategoriach, gdzie rywalizowało po 35 uczniów z terenu południowej Wielkopolski. Z naszej szkoły udział wzięły 4 osoby – Maciej Kabot i Michał Witak z kl. II a oraz Adam Lubojański i Dawid Dirbach z kl. III c. Do konkursu chłopcy przygotowani zostali przez Jerzego Liebnera, nauczyciela informatyki. Rywalizacja, jak stwierdzili organizatorzy „CYBORGA”, stała na bardzo wysokim poziomie.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazł się D. Dirbach, który otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach informatycznych.