„Ćwicz z Kubusiem Puchatkiem”

4 czerwca 2024 r. z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego reaktywowano imprezę sportowo – czytelniczą pod tytułem „Ćwicz z Kubusiem Puchatkiem”.

Na bralińską halę sportową zaproszono uczniów klas drugich naszej szkoły. Nauczyciele zorganizowali zabawę z najsłynniejszym misiem świata i jego przyjaciółmi, proponując wiele rodzajów ćwiczeń nawiązujących do lektury „Kubuś Puchatek”. Uczestnicy mieli okazję popisać się zarówno wiedzą czytelniczą, jak i sprawnością fizyczną. Dzieci mogły wykazać się sprawnością w konkursach: dekorowania hali balonami, budujemy chatkę Puchatka, skoki kangurzyc, ogon Kłapouchego, sadzenie marchewek u Królika czy bieg po baryłkę miodu. Zadania sprawnościowe przeplatane były quizem czytelniczym, w którym dzieci musiały rozpoznać tajemnicze rekwizyty, odpowiedzieć na pytanie ze słoja i pomóc misiowi odgadnąć hasło krzyżówki. Do quizu przygotowały dzieci wychowawczynie klas drugich : Natalia Piotrowiak, Katarzyna Albert oraz Barbara Kamoś. Na koniec wszystkim dzieciom wręczono małe „co nieco” ufundowane przez Radę Rodziców, a klasom pamiątkowe dyplomy.

Uczestnicy bawili się świetnie, a atmosfera była pełna radości i entuzjazmu. Organizatorzy zadbali o to, aby każda konkurencja była interesująca i dostosowana do poziomu sprawności uczniów. Dzieci miały okazję do aktywnego spędzenia czasu, a także do utrwalenia swojej wiedzy o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Wszyscy uczestnicy wychodzili z imprezy z uśmiechem na twarzy i z nadzieją na kolejne takie wydarzenia w przyszłości.

Imprezę „Ćwicz z Kubusiem Puchatkiem” zrealizowano we współpracy z nauczycielami szkoły podstawowej: Marzeną Turowską, Bożeną Bojanowską,

Danutą Musiałą, Iwoną Maciejewską, Jerzym Liebnerem, Elżbietą Leśniarek, Katarzyną Albert oraz Małgorzatą Domagałą.