Ciekawe lekcje

Po długich miesiącach nauki zdalnej i wakacyjnego wypoczynku do szkoły wrócili uczniowie i nauczyciele. Stęsknieni za sobą, wspólnymi rozmowami, zabawami i “tradycyjnymi” lekcjami. W tych niełatwych warunkach reżimu sanitarnego, próbujemy choć na chwilę “pobawić się” w trakcie nauki.

Klasy 6, omawiając temat reformacji , pogłębiały to zagadnienie w bralińskim kościele ewangelickim. W rolę przewodników w znakomity sposób wcielali się sami uczniowie.

Uczniowie klasy 5 uczyli się o starożytnych cywilizacjach. Młodzież próbowała swoich sił w pisaniu egipskich hieroglifów, pisma klinowego Sumerów, czy chińskich znaków. Wiele emocji wzbudziło również stworzenie egipskiej mumii.

Najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projektach edukacyjnych realizowanych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Wykorzystują w tym celu swoje talenty: fotograficzne, plastyczne i informatyczne, ale też z powodzeniem ćwiczą trudną sztukę wystąpień publicznych.

Interesujące czasami niecodzienne lekcje z pewnością pobudzają wyobraźnię i zwiększają zainteresowanie nauką, która wcale nie musi być nudna.