Chcesz się napić? Wybierz wodę!

Zgodnie ze stanowiskiem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Ministra Sportu i Turystyki w sprawie działań podejmowanych przez szkoły w zakresie zdrowego żywienia uczniów, ich obowiązkiem jest zapewnienie uczniom dostępu do wody pitnej. W naszej szkole tak właśnie jest. 19 lutego 2019 r. na każdym korytarzu oraz w budynku sali gimnastycznej ustawiono dziewięć dystrybutorów z wodą. Aby się w nią zaopatrzyć, uczniowie powinni zabierać z domu kubeczki lub butelki. W ten sposób ograniczą powstawanie plastikowych odpadów.

Miejmy nadzieję, że dzięki dostępowi do świeżej wody dzieci przestaną sięgać tak często po niezdrowe słodzone napoje. Jeśli tak się stanie, wnet poprawi się ich metabolizm, będą miały więcej energii do nauki i zabawy. Na dłuższą metę przyczyni się to do ich prawidłowego rozwoju, utrzymania właściwej wagi ciała oraz ogólnego dobrego samopoczucia. Uczniowie powinni zdawać sobie sprawę, że jeśli odpowiednio nie nawodnią swoich organizmów (ok. 1,5 l wody), będą się po prostu gorzej czuli.

Dyrekcja dokłada starań, by zapewnić dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki w czasie ich pobytu w szkole. Oby uczniowie szanowali to, co im ofiarowano.