Atrakcyjny Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września przez wszystkich chłopców, tych małych i tych większych, w naszym kraju.

Z tej okazji 2 października 2017 r. klasa VI b wybrała się na jednodniową wycieczkę. Celem wyjazdu było wywołanie uśmiechu na twarzach naszych wyjątkowych chłopców, a także odwiedzenie ciekawych miejsc i poszerzenie wiedzy na kilku płaszczyznach.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Olszowie, gdzie uczniowie mieli okazję usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą edukacji ekologicznej, a także zwiedzić obiekt. Następnie udaliśmy się do Kępna, gdzie mogliśmy wspiąć się na Wieżę Ciśnień i podziwiać widoki roztaczające się na całe miasto. Dużo radości i ekscytacji dostarczyła uczniom wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy ciekawie opowiadali o swojej pracy, a także zaznajomili uczniów ze sprzętem i wozami strażackimi.

Kolejnym punktem programu była projekcja filmu „Moje wakacje z Rudym” w reż. Kriva Sandersa w kępińskim kinie „Sokolnia”. Na zakończenie udaliśmy się do restauracji McDonalds i w dobrych humorach powróciliśmy do Bralina.