73 punkty w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Technicznych „Sprawni w przyszłym zawodzie”

01.02 br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych „Sprawni w przyszłym zawodzie”.

Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu. Jednocześnie jest świetną promocją szkoły, a w szczególności zaplecza technicznego, jakim dysponuje ta placówka. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 10. szkół z powiatu kępińskiego, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowało 4. uczniów osobach: Weroniki Przewdzięk i Julii Wąsala oraz Patryka Antczaka i Macieja Kabota. Wszyscy uczniowie chodzą klasy IIIa. Uczniów zachęcił do konkursu i przygotowywał pan Jerzy Liebner nauczyciel zajęć technicznych.

Uczniowie biorący udział w zmaganiach byli podzieleni na 2. osobowe zespoły męskie i żeńskie, które zmagały się z teorią z szerokich ram, zagadnień technicznych, jak i wykonywali zadania praktyczne. Dziewczęta wykonywały zadania w pracowniach takich jak: agrobiznes, gastronomia, fryzjerstwo, logistyka czy handel, chłopcy zaś w: biologiczno-rolnicznej, budowniczo-projektowej, elektrotechnicznej, technologii drzewnej i tapicerskiej oraz mechaniki pojazdowej.

W tegorocznej edycji najlepiej poradzili sobie uczniowie ze szkoły w Rychtalu, przed uczniami z Lasek i ze szkoły nr 2 w Kępnie. Nasza sympatyczna grupa uczniów, tym razem poza podium zdobywając łącznie 73 pkt, a zespół z 3. miejsca uzyskał 3 punkty więcej, tak więc, zabrakło bardzo niewiele.