5a we Wrocławiu…

16 października 2019 r. klasa 5a wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Biziak i p. Iwoną Maciejewską uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia.

Celem wycieczki było poznanie nowych miejsc kultury Dolnego Śląska, upowszechnianie form aktywnego spędzania wypoczynku i pożytecznego spędzania wolnego czasu, kształtowanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz rozbudzanie pasji i zainteresowań.

Pierwszym punktem programu wycieczki była zabawa w parku trampolin GoJump. Po solidnej rozgrzewce uczestnicy mogli wyskakać się do woli. Skoki, utrzymanie równowagi, tor przeszkód oraz szalone przeszkody do pokonania, pozwoliły pokonać grawitację, poczuć dreszczyk emocji i świetnie się bawić. Zabawa naprawdę była przednia.

Nasza wycieczka łączyła przyjemne z pożytecznym. Dlatego kolejnym punktem programu był seans filmowy w kinie. Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Film “Był sobie pies 2” doskonale to potwierdza! Tutaj pieskie życie wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy. Ta produkcja to ważna i wyjątkowa lekcja dla każdego z nas. Sprawia, że zaczynamy rozmawiać o psiej przyjaźni, ale i o odchodzeniu. Jeśli ktoś jest od zawsze, wydaje się nam, że będzie na zawsze. A ludzie żyją dłużej niż psy. I kiedyś będzie trzeba się pożegnać. Projekcja dostarczyła nam wielu wzruszeń i emocji. Ten film to obowiązkowy seans dla każdego miłośnika psów.