5 a poznaje uroki Kępna

19 października klasa 5 a wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Czarnasiak – Szydłowską, panią Małgorzatą Domagałą i panią Patrycją Sudomierską udała się na wycieczkę do Kępna.

Uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach w Muzeum Ziemi Kępińskiej, które pozwoliły nam zagłębić się w tajniki malarstwa kolorystów. Mieliśmy również okazję wykonać własne maski karnawałowe i poznać zbiory muzeum.

Krótki spacer po historycznych zakątkach Kępna umiliły rogale świętomarcińskie. Następnie udaliśmy się na Powiatowej Straży Pożarnej w Kępnie, gdzie mogliśmy wziąć udział w próbnym alarmie i ćwiczeniach strażaków. Doświadczyliśmy zadymienia pomieszczenia i mogliśmy zobaczyć, jak w takiej sytuacji radzą sobie profesjonaliści. Oficer prasowy Paweł Michalski opowiedział nam o pracy strażaków i zaprezentował ich sprzęt. To było ciekawe doświadczenie, szczególnie dla naszych uczennic, które należą do młodzieżowego zespołu ochotniczej staży pożarnej.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w kępińskiej wieży ciśnień, z której roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta i okolic.

Wycieczka była miłym urozmaiceniem nauki szkolnej. Dzięki niej mieliśmy okazję doświadczyć ciekawych wrażeń.

Agnieszka Czarnasiak – Szydłowska